Bezpieczeństwo publiczne - Studia I stopnia - Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Biuletyn informacji Publicznej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica Facebook - otwiera się w nowej karcie YouTube - otwiera się w nowej karcie Instagram - otwiera się w nowej karcie

Wybór języka

Bezpieczeństwo publiczne

  1. Przygotuj dokumenty do rejestracji internetowej:
    • świadectwo dojrzałości
    • dowód osobisty
    • zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej
  2. Przejdź do E-REKRUTACJI i wypełnij formularz rekrutacyjny
  3. Dostarcz wymagane dokumenty (pocztą elektroniczną rekrutacja@wlodkowic.pl / pocztą tradycyjną lub osobiście)

Studia w formie stacjonarnej
I stopnia (3-letnie) licencjat
Studia w formie niestacjonarnej
I stopnia (3-letnie) licencjat

Istnieje możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia (magisterskich uzupełniających) na kierunkach Administracja, Pedagogika i Zarządzanie.

Uwzględniając specyfikę kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe o profilu praktycznym, której istotą jest przygotowanie kwalifikowanych specjalistów do pełnienia służby i pracy w wojsku oraz służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, postanowiono obok dotychczasowej specjalności obrona narodowa uruchomić specjalność bezpieczeństwo publiczne, ukierunkowaną w większym stopniu na kształcenie osób zaangażowanych w sektorze wewnętrznym bezpieczeństwa państwa. Warto przy tym poszerzyć zakres specjalności, zwyczajowo ukierunkowanych na wiedzę, kompetencje i umiejętności związane z pełnieniem służby lub pracą w służbach policyjnych, o treści obejmujące funkcjonowanie niepublicznego sektora bezpieczeństwa a także szerzej rozumianą organizację bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, w tym sektorze usług czy handlu. Koncepcja ta wynika z identyfikowanych miejsc pracy studentów bezpieczeństwa narodowego, gdzie zdecydowana większość osób nie jest związana stosunkiem służby lub pracy z Wojskiem Polskim oraz szerzej służbami mundurowymi.
Charakter praktyczny specjalności narzuca z kolei potrzebę poszerzenia umiejętności o procedury związane z zarządzaniem bezpieczeństwem oraz wspomnianym kształtowaniem bezpiecznych przestrzeni publicznych. Stałe potrzeby runku wyznacza także ochrona informacji istotnych z punktu widzenia państwa (niejawnych) oraz obywatela (danych osobowych). Kompetencje w tym zakresie są potrzebne powszechnie, a metodyki ochrony tu stosowane pozostają względnie uniwersalnym narzędziem zabezpieczenia każdego zasobu informacyjnego.
W konsekwencji wprowadzenia nowej specjalności można określić, że absolwent kierunku bezpieczeństwo narodowe o specjalności bezpieczeństwo publiczne będzie posiadał podstawową wiedzę z zakresu nauk społecznych, praw człowieka i ogólnych zasad funkcjonowania państwa. Pozna podstawy prawa regulującego obszary związane z bezpieczeństwem wewnętrznym państwa, a także nabędzie wiedzę związaną z systemem bezpieczeństwa państwa, systemem zarządzania kryzysowego oraz problematyką różnych rodzajów przestępczości – jej identyfikacji i zwalczania. Będzie potrafił identyfikować, przetwarzać, analizować i wykorzystywać wiedzę i informacje związane z negatywnymi zachowaniami osobniczymi i społecznymi, które stanowią potencjalne źródło zagrożeń w sferze publicznej. Będzie umiał też rozwiązywać proste problemy zawodowe, uczestniczyć w pracy zespołowej, kierować małymi zespołami ludzkimi wykonującymi zadania zlecone, komunikować się z otoczeniem, zbierać, hierarchizować, przetwarzać, przekazywać, a także chronić informacje. Istotnym aspektem studiowania jest kształcenie prospołecznej postawy przejawiającej się w rozumieniu indywidualnych
i grupowych oczekiwań w zakresie gwarancji bezpieczeństwa, a także podejmowania trafnych działań mających ją osiągać.
Proponowane przedmioty specjalnościowe:

  • analiza i monitorowanie zagrożeń bezpieczeństwa
  • Bezpieczeństwo lotnictwa cywilnego
  • Bezpieczeństwo w obiektach użyteczności publicznej
  • Bezpieczeństwo w transporcie publicznym
  • Infrastruktura krytyczna
  • Korupcja i antykorupcja
  • Migracja a bezpieczeństwo publiczne
  • Niepubliczny sektor bezpieczeństwa
  • Organy bezpieczeństwa i porządku publicznego
  • Przestępczość zorganizowana w Polsce i na świecie

Jednorazowa, bezzwrotna opłata rekrutacyjna z tytułu podjęcia studiów w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wynosi 85 zł.

Wpłaty prosimy dokonywać na numer konta:

  • Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku
  • Al. Kilińskiego 12, 09-402 Płock
  • Santander Bank Polska s.a. 78 1090 1333 0000 0000 3300 9288

Sekretariat Komisji Rekrutacyjnej

czynny:
poniedziałek – piątek w godz. 8:00 – 14:00

Rekrutacja

Kontakt

Szkoła Wyższa
im. Pawła Włodkowica
w Płocku

Przejdź do kontaktu


Szkolimy w oparciu o system enova365

Logo programu Enova 365 dla biznesu
Fundusze Europejskie
Flaga Polski
UE - Europejski Fundusz Społeczny

"Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku"

Projekt POWR.03.05.00-00-A070/19

Polityka prywatności

| Wszelkie prawa zastrzeżone © 2025 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.